Kontrowersyjne słowa Korwina o wojnie na Bliskim Wschodzie. „Należy wycofać Polaków z Iraku”

Podczas konferencji Konfederacji Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się na temat wojny na Bliskim Wschodzie. Wielu Polaków się z nim zgadza.

„Nie możemy dać się wciągnąć w wojnę. Należy wycofać Polaków z Iraku” – takie było główne przesłanie Janusza Korwin-Mikkego. Poinformował on wszystkich, że Konfederacja złoży w tej sprawie w Sejmie projekt ustawy, gdyż leży to w polskim interesie narodowym.

 

Nie możemy dać się wciągnąć w wojnę na Bliskim Wschodzie i pozwolić USA, by obsadzały Polskę w roli współokupanta Iraku. Północnoatlantycki nie wymaga od polskich wojsk tego, żebyśmy brali udział w konflikcie w Iraku lub w Iranie. Polski rząd musi działać zgodnie z polską racją stanu i naszym interesem narodowym i trzymać nasze państwo jak najdalej od tego konfliktu

 

-powiedział Korwin-Mikke na konferencji.

 

CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczny przestępca uciekł policji! Tej twarzy nie można zapomnieć (FOTO)

 

Tymczasem minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz, stwierdził dziś rano, że trzeba poczekać na oświadczenie prezydenta Trumpa. Po to by zobaczyć jak USA interpretują całą sytuację – chyba rządzącym sojusznik pomylił się ze zwierzchnikiem! Premier Morawiecki wprost przyznał, że co prawda „parlament iracki podjął uchwałę, że wojska NATO powinny opuścić ich ziemie. Jednak wraz z szefem NATO podjęliśmy jednak decyzje o pozostaniu w Iraku”. Czy to znaczy, że już ślepo godzimy się na uczestniczenie w tym konflikcie?!

-dodał.

 

 

Źródło: nczas.com / foto Facebook.com