Kontuzja polskiego skoczka! Nie wystąpi w Raw Air!

W turnieju Raw Air odbywającym się w Norwegii wystąpić miało siedmiu Polaków. Jak się okazało nasza kadra zostanie jednak na samym początku uszczuplona o jednego zawodnika.

 

Michal Dolezal na turniej Raw Air powołał Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Macieja Kota, Aleksandra Zniszczoła oraz Klemensa Murańkę. Jak się okazało ten ostatni w prestiżowym turnieju jednak nie wystąpi przez kontuje. 25- latek poślizgnął się na zlodzonej nawierzchni i upadł, co doprowadziło do urazu nadgarstka. Medycy Polakowi szybko założyli gips jednak tym samym jego udział w Raw Air został wykluczony.

 

Klemens Murańka do tej pory w Pucharze Świata zdobył 8 punktów. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się podczas konkursów w Rasnovie, gdzie zajął w drugim dniu zawodów 27 miejsce.

 

Jak na razie nie wiadomo jeszcze, kto ewentualnie zastąpi Murańkę w dalszej części turnieju. Domniemywać można, że Michal Dolezal będzie wybierać z dwójki: Paweł Wąsek, Stefan Hula, gdyż to przede wszystkim oni prezentują w miarę równy poziom w Pucharze Kontynentalnym, a w tym sezonie zmagali się również w Pucharze Świata.

 

Źródło: TVP Sport

Foto: You Tube/ fanskokowpolska