Koronawirus już w Polsce? Znamy wyniki testów podejrzanych

Koronawirus rozprzestrzenił się z zawrotną prędkością. Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu w chińskim mieście Wuhan.

Stopniowo pojawiały się doniesienia o zarażonych obcokrajowcach, jednak prawdziwa groza obiegła świat w niedzielę, kiedy okazało się, że koronawirus ma swoje skupisko we Włoszech. Przerażeni ludzie na masową skalę zaczęli kupować maseczki ochronne, także w Polsce. Powstaje pytanie, które w ostatnim czasie zadaje sobie większość Polaków – kiedy koronawirus będzie w naszym kraju?

 

Minister Zdrowia ma na to odpowiedź i to niezbyt optymistyczną.

 

– Jeżeli pojawi się koronawirus w Polsce, informację o tym niezwłocznie przekażemy. To kwestia najbliższych dni, kiedy ten wirus się w Polsce pojawi

 

– powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

 

CZYTAJ TAKŻE: Przełom ws koronawirusa? Naukowcy odizolowali włoski szczep wirusa

 

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia o kilkudziesięciu przypadkach z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. W polskich szpitalach przebywa obecnie 47 osób, których próbki na obecność koronawirusa bada Państwowy Zakład Higieny.

 

– Badania 39 próbek pobranych od Polaków z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, które w czwartek trafiły do Państwowego Zakładu Higieny, dały wynik negatywny

 

– podaje nieoficjalnie „Wirtualna Polska”.

 

Wiadomo na razie nieoficjalnie, że 39 z 47 osób nie jest zarażonych koronawirusem. W celu wykrycia choroby potrzebnych jest kilka testów.

 

Ponadto warto dodać, że kolejne 55 osób objętych zostało kwarantanną domową, a ponad 1500 osób monitoringiem. Mimo wszystko na razie lepiej nie ulegać panice i weryfikować podawane przez media przypuszczenia o obecności koronawirusa w Polsce, bo na razie nie pojawił się jeszcze taki przypadek. Oczywiście nie wyklucza to, że w najbliższych dniach choroba może się w naszym kraju pojawić.

 

CZYTAJ TAKŻE: Policjanci w rozpaczy. Za jednym zamachem stracili 6 psów policyjnych

 

Źródło: nczas.com / foto zrzut ekranu Youtube.com naTemat.pl