Książę Karol zakażony! Kogo mógł zarazić?

Książę Karol  to następca tronu więc wiadomość, że jest zakażony koronawirusem  szybko obiegła świat. Doniesienia w tej sprawie podało  ITV. Z relacji Sky News wynika, iż stan zarażonego kwalifikuje się, jako dobry.

Rzecznik 71-letniego księcia Walii informuje, że stwierdzono łagodne objawy choroby. Wiadomo także, iż nie ma obecnie poważnych przesłanek do paniki. Należy jednak pamiętać o tym, że osoby starsze znajdują się w największej grupie ryzyka.

 

Z kolei negatywny wynik testu został potwierdzony w przypadku żony księcia Karola, czyli księżnej Kamili.

 

Z racji pozytywnego rezultatu testu na obecność koronawirusa wiele osób zaczęło martwić się o Królową Elżbietę. Oczywiście specjaliści dołożyli wszelkich starań, aby dokładnie ocenić prawdopodobieństwo tego zdarzenia. W opinii ekspertów ryzyko zarażenia wirusem głowy państwa Wielkiej Brytanii nie występuje, gdyż jej ostatnie spotkanie z zarażonym miało miejsce 12 marca.

Warto przypomnieć początkowe stanowisko premiera tego państwa, który stanowczo nie reagował na niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się koronawirusa.  Teraz na wyspach wirus zaczął zbierać swoje żniwo. Minister zdrowia Wielkiej Brytanii, Nadine Dorries  także zaraziła się wirusem,lecz ostatnio stan jej zdrowia pozwolił,  by wróciła już do swoich obowiązków.

 

Zbiorowa odporność spowodowała rozluźnie Brytyjczyków i uśpiła ich czujność. Należy przyznać, że wiele firm z własnej woli zdecydowało sie na pracę zdalną. Otwarte granice oraz prośby o ograniczenie wyjść mogą okazać się zbyt lekkimi środkami ostrożności i zapobiegania zarażeniom.

 

Dane z wczoraj  (24 marca) mówią, że  koronawirusem w Wielkiej Brytanii zakaziło się już ponad 8 tys. ludzi, a ponad 400 osób zmarło. Sytuacja na tym terenie zmienia się dynamicznie.

 

 

 

Źródło: faktyinteria.pl, wiadomościwp.pl

Źródło fot.: Wikimedia Cammons