Kukiz jedynką PSL! „Za kilka godzin oficjalne oświadczenie”

Choć sami zainteresowani jeszcze tego oficjalnie nie ogłosili, wiadomo już, że współpraca PSL z Kukiz’15 na wybory parlamentarne stanie się faktem. Jak zapowiada Marek Sawicki, liderzy obu ugrupowań mają wystąpić wspólnie jeszcze dziś i rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

Podejrzewam, że w ciągu najbliższych kilku godzin liderzy PSL i Kukiz‘15 wydadzą oficjalnie oświadczenie ws. współpracy na jesienne wybory – mówi Polskiej Agencji Prasowej Marek Sawicki z PSL.

 

Wspólny start oznaczać będzie, że na listach PSL znajdzie się nawet kilkudziesięciu polityków formacji muzyka. Choć nie ujawniono jeszcze konkretnych nazwisk, decyzja wywoła z pewnością kolejne rozłamy w klubie Kukiz’15.

 

Start będzie również oznaczać, że Kukiz’15 wstąpił do grona opozycji totalnej. Za tym od miesięcy lobbował Stanisław Tyszka, lider demoliberalnego skrzydła formacji.

 

Rozmowy PSL z Kukiz’15 są już bardzo zaawansowane. Jak przyznaje mediom Marek Sawicki, formacja muzyka dopina już tylko kosmetyczne szczegóły. Wczoraj odbyło się spotkanie zarządów obu ugrupowań, a dziś rano – jak twierdzi Sawicki – posiedzenie zarządu Kukiz’15.

 

Można zatem oczekiwać w godzinach popołudniowych wspólnego występu Pawła Kukiza i Władysława Kosiniaka-Kamysza. Obaj panowie mają ogłosić wspólny start w wyborach.

 

To zdaniem wielu pogrąży Kukiza, który wcześniej nazywał PSL grupą przestępczą. Sami wyborcy formacji muzyka są oburzeni, nie podoba się to także posłom klubu Kukiz’15. W ubiegłym tygodniu opuścił go Norbert Kaczmarczyk i Andrzej Maciejewski. Po decyzji o wspólnej koalicji wyborczej zapewne dojdzie do kolejnych odejść.