Lech Wałęsa w Białym Domu spotkał się z wiceprezydentem USA. Zobacz co powiedział (WIDEO)

Były prezydent Polski, Lech Wałęsa, został zaproszony do Białego Domu, aby porozmawiać z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych, Mike’iem Pencem. Dyskusja dotyczyła przyszłości Europy i Stanów Zjednoczonych.

 Trzeba coś zrobić, żeby jak najszybciej wydyskutować rozwiązania i wtedy zabierzemy możliwości populistom i demagogom – powiedział Lech Wałęsa.

 

W tej koncepcji (koncepcji Europy -red.) jest Ukraina. Nie ma Europy bez Ukrainy. To [rozszerzenie UE- red.] musi nastąpić, tylko że dziś Europa nie jest przygotowana, ma dużo problemów, nie jest w stanie podjąć takiego wyzwania jak Ukraina – dodał.

 

Lech Wałęsa widzi nadzieję dla silnej Europy w silnych Stanach Zjednoczonych. Natomiast Mike Pence ze swojej strony podkreśla, że Stany Zjednoczone „dużo robią” i „nad wszystkim czuwają”.

 

CZYTAJ TAKŻE: Co za akcja w Poznaniu! Radna lewicy przyszła na sesję w STROJU PSZCZOŁY – dlaczego? (WIDEO)

 

Mike Pence bardzo pozytywnie się wypowiedział o spotkaniu z Wałęsą. Uznał, że to był „zaszczyt” i Stany „będą zawsze podziwiać jego odwagę w zwracaniu Polski w kierunku demokracji i pomocy w obalaniu żelaznej kurtyny”.

 

 

Źródło: onet.pl /foto Twitter.com