Lech Wałęsa znów zaskakuje swoimi słowami! „Trzeba zażegnać kolejny kryzys, który stworzyła…”

We wtorek pojawiła się informacja, że prezydent Andrzej Duda nie poleci do Jerozolimy na Światowe Forum Holokaustu. W tym czasie w Izraelu odbędą się obchody 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau. 

Ktoś inny za to chętnie by pojechał…Lech Wałęsa.

 

„Wyobraźmy sobie, że prezydent Andrzej Duda decyduje się nie jechać do Izraela, ale wysyła za to, jako swego oficjalnego przedstawiciela, byłego prezydenta Lecha Wałęsę. I to on, bohater «Solidarności» i laureat pokojowej Nagrody Nobla, prosi organizatorów Forum Solidarności o możliwość wystąpienia w imieniu Polski” – pisze Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

 

CZYTAJ TAKŻE: Owsiak znalazł sposób, żeby obejść zakaz handlu! „Rozwalił system”

 

Organizatorzy 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz nie zgodzili się, aby na obchodach uroczystości przemawiał prezydent Polski, choć m.in. prezydenci Niemiec, Rosji i Francji będą mieli swoją chwilę na kilka słów. Andrzej Duda zdecydował się więc nie jechać. Natomiast Lech Wałęsa ma w tej kwestii inne zdanie.

 

” Gdyby mnie zaproszono, to jak najszybciej poleciałbym do Jerozolimy, ponieważ trzeba szybko zażegnać kolejny kryzys, który stworzyła ta ekipa rządząca. Należy spotkać się w jak najszerszym gronie, również z prezydentem Putinem, i zastanowić wspólnie, na jakich fundamentach chcemy budować nową wizję Europy. W ten sposób zrobiłbym dobrą robotę dla Polski „– mówi w rozmowie z Onetem Lech Wałęsa.

 

” Jeśli polska strona nie zaprosiła na obchody 75. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego do Oświęcimia prezydenta Putina to należało się spodziewać, że Duda nie będzie miał prawa głosu w Izraelu. W takiej sytuacji on nie mógł tam polecieć. Co więcej, taki był właśnie plan Putina, ponieważ teraz, bez żadnych oporów, może przekonać innych w Jerozolimie do swojej narracji i jemu się to uda. Pamiętajmy, że Putin robi interesy dla Rosji, a niestety nasz rząd i nasz prezydent nie robią interesów dla Polaków” – dodał Lech Wałęsa, krytykując polskie władze.

 

 

 

Źródło: dorzeczy.pl / foto Facebook.com