Lekarz gwałcił i molestował pacjentki w szpitalu! Trochę za to odsiedzi…

Lekarz ortopeda został skazany na cztery lata więzienia za gwałt i molestowanie pacjentek. Michał S. z Częstochowy będzie miał także czteroletni zakaz wykonywania zawodu.

Sąd uznał zeznania poszkodowanych za kluczowe. Lekarz odsiedzi trochę w więzieniu, nie będzie mógł przez cztery lata wykonywać zawodu i zapłaci na rzecz kobiet 50 i 20 tysięcy złotych.

 

30 września 2018 r. pacjentka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego poszła na policję i powiedziała, że została zgwałcona podczas wizyty przez lekarza ortopedę, Michała S. Następnie na policji zgłosiła się druga pacjentka, która twierdziła, że w czerwcu 2015 r. ortopeda wykorzystał ją seksualnie.

 

CZYTAJ TAKŻE: Ksiądz nazwał nastolatkę „niezłą kocicą”, miał ją też przytulać i całować. Nie spotkają go za to konsekwencje

 

 Jeśli chodzi o zdarzenie z 30 września tego roku, w akcie oskarżenia znalazł się zarzut dotyczący zgwałcenia pacjentki na terenie szpitala. W drugim przypadku z czerwca 2015 roku, uznano, że do zgwałcenia nie doszło, ale stwierdzono, że pacjentka została zmuszona do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Również miała ona miejsce na terenie szpitala – powiedział Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy częstochowskiej prokuratury.

 

Rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie twierdzi, że wcześniej nie było żadnych doniesień na niewłaściwe wykonywanie zawodu przez tego lekarza, więc szpital nie miał podstaw, aby coś podejrzewać.

 

 

Źródło: wp.pl