Łódź: Opiekun skrzywdził dziecko w przedszkolu. Kuriozalna decyzja sądu!

Do skandalicznej sytuacji doszło w jednym z Łódzkich przedszkoli. Opiekun rzucił 7-letnim Szymkiem o siedzisko, co doprowadziło do znacznego złamania nogi chłopca. Sąd uniewinnił oskarżonego.

 

Sytuacja miała miejsce w 2017r. w Łodzi. Szymek to chory na autyzm 7-latek, który uczęszczał do przedszkola skierowanego m. in właśnie do chorych dzieci. Wydawać, by się mogło, że w takim miejscu opiekunowie wykażą się wysoką empatią, jednak w tym przypadku okazało się, że jest zupełnie inaczej.

 

Po odebraniu dziecka z placówki ojciec zaniepokojony płaczem dziecka, zabrał je do szpitala. Na miejscu okazało się, że chłopiec ma skomplikowane złamanie nogi. Natychmiast zgłosił to do przedszkola. Fizjoterapeuta zapewniał, że nic poważnego się nie stało oraz, że był to nieszczęśliwy wypadek.

 

Po obejrzeniu zapisu z monitoringu okazało się, że opiekun potrząsnął Szymonem po czym rzucił go na siedzenie. Powodem miało być zachowanie chłopca, który został odizolowany od dzieci, przez co głośno krzyczał. 49-latek nie mógł uspokoić chłopca i zdenerwował się, przez co zaczął wyżywać się na dziecku.

 

W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do złamania nogi 7-latka, jednak stwierdził, że są to metody, które nie powinny wyrządzić krzywdy dziecku. Sąd uniewinnił 49-latka. Ojciec nie może pogodzić się z decyzją sądu i zapowiada apelację.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl