Marcinkiewicz wezwany do prokuratury! Grożą mu 2 lata więzienia

Jak informuje portal wMeritum.pl, była małżonka Kazimierza Marcinkiewicza notorycznie publikuje w mediach społecznościowych wpisy oskarżające byłego męża o długi alimentacyjne. Sprawę bada już prokuratura – teraz politykowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Jak twierdzi Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz, były premier już od dłuższego czasu nie płaci alimentów na dzieci. Rzekomo polityk winny jest byłej żonie ponad 100 tys. zł. Dziennik Super Express poinformował, iż Marcinkiewicz otrzymał wezwanie do prokuratury, gdzie będzie tłumaczył się z niewykonania orzeczeń sądu.

 

– Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. No chyba, że pan Marcinkiewicz jest ponad prawem.W sumie powinnam dostać 112 tys. zł, a nie zapłacił ani złotówki. Kodeks karny precyzuje to jasno. Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego grozi grzywna, a nawet więzienie. Do 25. dnia każdego miesiąca mam dostawać 4 tys. zł alimentów – oświadcza kobieta w rozmowie z „SE”.

 

– Po analizie materiałów zgromadzonych na etapie czynności sprawdzających, prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie uchylania się przez osobę zobowiązaną do wykonywania obowiązku alimentacyjnego na szkodę Izabeli O-M – mówi rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej Łukasz Łapczyński.

 

Jak informuje portal wMeritum.pl, były Prezes Rady Ministrów złoży zeznania jeszcze w tym miesiącu. Dlaczego komornicy nie mogą ściągnąć pieniędzy od polityka? Jak mówi Izabela Olchowicz-Marcinkiewicz, były premier nie ma ich na koncie. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: wmeritum.pl
Fot.: YouTube – Onet News
EM