Mike Tyson vs Evander Holyfield 3? To jest możliwe!

Jakiś czas temu Mike Tyson ogłosił swój powrót do boksu. Nie planuje on jednak walczyć zawodowo, lecz mierzyć się ze swoimi przeciwnikami w walkach pokazowych, z których zysk szedłby na cele charytatywne. Niedługo po tych doniesieniach swój powrót na ring zapowiedział również Evander Holyfield.

 

Walki pomiędzy Evanderem Holyfieldem a Mike’m Tysonem przeszły do historii boksu. Pięściarze ci mierzyli się ze sobą dwukrotnie. Ich pierwsza walka odbyła się w 1996 r. wówczas Holyfield odebrał Tysonowi pas mistrza świata WBA wagi ciężkiej. Do kolejnego starcia doszło rok później. Wówczas Tyson odgryzł Holyfieldowi kawałek ucha za, co został zdyskwalifikowany.

 

Obydwaj panowie swoje kariery sportowe zakończyli już dawno temu. Tyson swoją karierę bokserską skończył w 2005 r., mając na swoim koncie 58 stoczonych pojedynków, z czego 50 było zwycięskich. W 44 spośród nich nokautował swojego przeciwnika. Evander Holyfield natomiast zakończył swoją karierę bokserską w 2014 r. mając 51 lat. Jego bilans walk wynosił 44 zwycięstwa (29 KO), 10 porażek oraz 2 remisy.

 

53-letni Mike Tyson postanowił jednak powrócić na ring. Ma on zmagać się ze swoimi przeciwnikami w walkach pokazowych, a zysk z nich przekazany zostanie na cele charytatywne. Na swoim Twitterze nieoczekiwanie powrót między liny ogłosił także 57-letni Evander Holyfield. On również chce się zmagać w bojach pokazowych. W związku z tym można przypuszczać, że ponowne skrzyżowanie rękawic pomiędzy tymi legendarnymi bokserami jest możliwe.

 

Źródło: MMA Rocks

Foto: You Tube/ OWN (zrzut ekranu)