Miłośnicy Whisky załamani! Płonie największy na świecie magazyn tego trunku [WIDEO]

W stanie Illions w miejscowości Woodford Country w USA płonie ogromny magazyn bourbonu Jim Beam. Zagrożonych jest 45 tysięcy beczek, co może odpowiadać nawet 20 milionom litrów destylatu.

 

Pożar zaczął się od zapalenia dwóch beczek w jednym z dwóch dużych budynków gorzelni. Następnie ogień rozprzestrzenił się na kolejny budynek. Na terenie zakładu znajdowało się łącznie nawet 45 tysięcy zagrożonych beczek. W amerykańskich beczkach typu sherry znajdować się może nawet 500 litrów bourbonu, co oznacza, że nawet 20 milionów litrów mogło zająć się ogniem.

 

Pożar wybuchł we wtorek ok. północy czasu lokalnego, zaś jego gaszenie według amerykańskich mediów miało potrwać nawet do wieczora kolejnego dnia, zatem walka z żywiołem za pewne wciąż trwa. Pierwsze doniesienia za przyczynę pożaru podają zapłon zapalniczki, jednak straż pożarna jeszcze tego nie potwierdziła. Szacowanie strat zacznie się po ugaszeniu ognia, jednak wobec takich rozmiarów tragedii przewiduje się deficyt alkoholu względem popytu rynkowego.

 

Jim Beam to światowa czołówka popularności whisky i bourbonów. Obok Ballantines’a, Jacka Danielsa oraz Red Labela stanowi czołowy wybór konsumentów na całym globie. Zakład w Woodford Country to jeden z największych tego typu obiektów na świecie.

 

Reportaż wideo z miejsca pożaru można obejrzeć tutaj.