Mimo zakazu zgromadzeń policja urządziła sobie imprezę na 100 osób!

Jak doniósł portal Money.pl policjanci z Wrocławia 1 kwietnia, a więc po zaostrzeniu obostrzeń urządzili sobie na Komendzie Wojewódzkiej huczną imprezę, w której uczestniczyło nawet 100 osób.

 

W Polsce od 24 marca obowiązuje rozporządzenie, które zakazuje swobodnego przemieszczania się oraz zgromadzeń powyżej dwóch osób. 1 kwietnia dodatkowo zaostrzone zostały kary za złamanie tych przepisów, które respektować musi każdy obywatel. Jeśli tego nie robi to może być na niego nałożona kara nawet do 30 tysięcy złotych.

 

Jak poinformował portal Money.pl z tego rozporządzenia i zakazów nic sobie nie zrobili wrocławscy policjanci, którzy na Komendzie Wojewódzkiej zorganizowali huczne przyjęcie liczące nawet 100 osób. Podczas tego przyjęcia wręczane były nagrody i żegnani byli funkcjonariusze odchodzący na emeryturę, a całemu temu przedsięwzięciu przygrywała orkiestra.

 

Policjanci podczas tej imprezy nie byli zaopatrzeni w maseczki oraz rękawiczki. Nie zachowywali oni również wymaganego dwumetrowego odstępu od drugiej osoby.

 

Całą tą sprawą zajęła się już Komenda Główna Policji w Warszawie. Rzecznik Policji Mariusz Ciarka na łamach TVN 24 zapewniał, że” takie sytuacje nie mają prawa się powtórzyć i się nie powtórzą. Obowiązek przestrzegania zakazów i nakazów z powodu pandemii koronawirusa dotyczy też policjantów. Zwłaszcza przełożonych”.

 

Źródło: Money.pl, Onet, TVN 24

Foto: Sony DSC