Mit o piciu wody obalony! Nie daj się wrobić, zobacz całą PRAWDĘ

Od wielu lat słyszymy, że powinno się pić 2-3 litrów wody dziennie. Co jeśli to nieprawda i cały czas żyliśmy zgodnie z błędnymi założeniami?

Za sprawą picia wody nawadniamy nasz organizm i wspomagamy metabolizm. Choć okazuje się, że może nie potrzebujemy aż tylu litrów dziennie. Naukowcy z Harvardu obalają mit.

 

CZYTAJ TAKŻE: Polska młodzież głosowała na Prezesa i PiS? Sondaż nie pozostawia złudzeń

 

Okazuje się, że nie trzeba wypijać 2 litrów płynów dziennie, żeby uniknąć odwodnienia. Nie ma na to żadnych dowodów. Pragnienie można zaspokoić 4-6 szklankami płynów i nie musi to być wcale woda. Przez wiele lat do bilansu płynów nie wliczano nawet kawy, herbaty czy soków, a przecież one także zapobiegają odwodnieniu.

 

Naukowcy apelują, żeby nie wmuszać w siebie na siłę wody. Każdy jest inny i także w innych porach roku ma różne zapotrzebowanie na wodę. W zależności od wagi, wieku, aktywności fizycznej, diety oraz klimatu, w którym żyjemy możemy potrzebować więcej wody lub mniej.

 

Pamiętajmy, że szczególnie bogate w wodę są warzywa i owoce. Może ona stanowić ponad 90% ich masy, więc zjedzenie jabłka czy ogórka może równać się wypiciu szklanki wody.

 

CZYTAJ TAKŻE: Mocne słowa Korwin-Mikkego: „Nie ma dla mnie różnicy między Hitlerem a…”

 

 

 

Źródło: rynekaptek.pl / foto Pixabay.com