Mocne słowa Szydło w PE: „Instytucje UE nie powinny mieszać się w…” (WIDEO)

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata dotycząca reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Beata Szydło wypowiedziała się tam w mocnych słowach.

Reformy w wymiarze sprawiedliwości będą kontynuowane; wprowadzane rozwiązania są oparte na tych jakie funkcjonują w innych państwach UE, ale Polsce odmawia się podejmowania suwerennych decyzji

 

– mówiła w czasie debaty w PE była premier Beata Szydło.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wnuk królowej Elżbiety II rozwodzi się z żoną! Rodzina w rozsypce

 

Wyrażam ubolewanie, że Parlament Europejski prezentuje ton wyraźnie polityczny i nawołuje do instrumentalnego wykorzystania praworządności. Polski rząd zgodnie z konstytucją i zgodnie z oczekiwaniami Polaków przeprowadza reformy. (…) Instytucje unijne nie powinny mieszać się w proces wyborczy w żadnym kraju członkowskim. Europosłowie, nie ulegajcie presji politycznych frustratów, którzy próbują w ten sposób wpływać na wynik wyborów.

 

– mówiła Beata Szydło.

 

Reforma sądownictwa jest oczekiwana przez większość społeczeństwa. Chcemy dokończyć reformę i zgodnie z traktatami mamy do tego prawo. Dzisiejsza debata ma wymiar polityczny. Nie widzę żadnego uzasadnienia do jej prowadzenia. (…) Odmawia się Polsce podejmowania suwerennych decyzji. (…) Nie ulegajcie presji politycznych frustratów

 

– kontynuowała wypowiedź.

 

Od czterech lat tłumaczymy się z tego, co w innych krajach UE funkcjonuje od dawna. Wyjaśniamy reformy, które są wprowadzane na wzór rozwiązań obowiązujących w innych krajach członkowskich. Odmawia się Polsce podejmowania suwerennych decyzji wynikających z traktatów. Dlaczego tak się dzieje?

 

Polska jest członkiem UE i jest suwerennym krajem, tak jest i tak będzie

 

– zakończyła Beata Szydło.

 

CZYTAJ TAKŻE: Kabaret Moralnego Niepokoju miał wypadek samochodowy!

 

Źródło: wpolityce.pl / foto Twitter.com