Mocny wpis Tuska na Twitterze. Bezlitośnie skrytykował PiS

W świecie polityki pojawił się kontrowersyjny temat – wprowadzenie ustawy, która gwarantuje stacji TVP 2 miliardy złotych.

Posłowie PiS przegłosowali ustawę, która gwarantuje dofinansowanie stacji telewizyjnej TVP w wysokości 2 mld złotych.

 

W związku z wprowadzenie ustawy było już głośno o wulgarnym geście Joanny Lichockiej, ale ostatni wpis Donalda Tuska także wywołał spore poruszenie w internecie. Wiele osób udostępniło, a także skomentowało post. Donald Tusk podkreślił w nim, że opozycja, czyli m.in. Koalicja Obywatelska chciała wydać te 2 miliardy złotych nie na TVP, ale na onkologię. Politycy opozycji argumentują to tym, że w Polsce mamy najwyższy w Europie wskaźnik umieralności na raka.

 

Natomiast w mocnych słowach Tusk stwierdził, że 2 miliardy złotych PiS wydał na nowotwór.

 

To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór.

 

– napisał Donald Tusk na Twitterze.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nowa moda na Twitterze. Gest Lichockiej parodiują internauci (WIDEO)

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Pierwsza śmierć z powodu koronawirusa w Europie! Świat w panice

 

Post Donalda Tuska znalazł swoich zwolenników i przeciwników. Internauci odezwali się w komentarzach i napisali ciekawe opinie:

 

Półtora tysiąca polubień i pięćset podań dalej w piętnaście minut! To pokazuje jak jest Pan potrzebny

 

A przez 8 lat czemu nie chciała ? nakłady na ochronę zdrowia ogółem w 2019 r. wyniosły ok 97 mld zł 2014 – 79,05 mld zł (4,60 proc. PKB), – 2013 – 74,88 mld zł (4,58 proc. PKB), – 2012 – 70,77 mld zł (4,43 proc. PKB), Od 2014 + 17 mld zł rocznie. Amen

 

W czasach rządów PO służba zdrowia była w fatalnej kondycji. Lekarze wystosowali list do NFZ, w którym informowali, że jeżeli sytuacja się nie poprawi będą zmuszeni odwoływać zabiegi pacjentów, którzy bez operacji zagrożeni są śmiercią. Szpitale masowo odwoływały operacje

 

Źródło: otopress.pl, Twitter.com / foto screen Youtube.com Radio ZET