Naczelny rabin Polski szkaluje Polaków ratujących Żydów [LIST]

Naczelny rabin Polski Michael Schudrich odmówił udziału w obchodach powstania Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Co więcej, samo zaproszenie uznał za „osobistą zniewagę”.

 

Rabin odesłał zaproszenie z powrotem do nadawcy, czyli ministra Józefa Kasprzyka. Wcześniej został przez niego zaroszony na kolejną rocznicę powstania Brygady Świętokrzyskiej NSZ.

 

W odpowiedzi Schudrich odmówił udziału w obchodach i wyraził swoje oburzenie. Wystosował krótki list w którym uargumentował swoje stanowisko. Treść wiadomości publikujemy poniżej:

 

„Odsyłam Panu otrzymane zaproszenie na uroczystości pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, z okazji 75. rocznicy powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Zorganizowanie tych uroczystości znieważa pamięć wszystkich obywateli Polski poległych w walce z Niemcami. Zaproszenie mnie do wzięcia w nich udziału traktuję jako osobistą zniewagę.”

 

Naczelny rabin Polski uznał tym samym Brygadę Świętokrzyską NSZ za nazistowskich kolaborantów. To przykład fałszowania historii, niewątpliwy atak Żydów na polskich Bohaterów.

 

Żydzi od lat próbują niezgodnie z prawdą przypisać Polakom współudział w holocauście. Tym samym uderzają w naród, który wydał światu najwięcej Sprawiedliwych wśród narodów świata.

 

Należy przypomnieć, że Brygada Świętokrzyska NSZ ma na swoim koncie niebywały wyczyn – wyzwolenie żeńskiego, niemieckiego obozu koncentracyjnego w Holiszowie na terenie dzisiejszych Czech. Żołnierze Antoniego Szackiego ps. „Bohun” uratowali wtedy 700 kobiet, w tym 136 Polek i przedstawicielki różnych innych nacji. Do niewoli trafiło blisko 200 SS-manów. Ten czyn kwalifikuje zdaniem rabina Brygadę w poczet niemieckich kolaborantów?

 

W końcu zasługi Brygady Świętokrzyskiej docenili sami Amerykanie. To jedyna polska formacja, oficjalnie uznana za aliancką.

 

Podkreślmy raz jeszcze – tak zasłużoną formację naczelny rabin Polski Michael Schudrich zredukował do miana nazistowskich kolaborantów.