Nagła śmierć byłego prezydenta [FOTO]

Wielcy światowi przywódcy i politycy niejednokrotnie kończyli swój żywot w nagły lub nawet nietypowy sposób. Z podobnymi przypadkiem mieliśmy do czynienia również teraz, gdy były prezydent zmarł przy okazji toczącego się przeciw niemu procesu sądowemu.

 

Jak podała egipska telewizja, były prezydent tego kraju- Mohamed Mursi zmarł w sądzie. W trakcie rozprawy, dawny przywódca egipski zasłabł, a następnie stwierdzono jego zgon.

 

Mohamed Mursi stanął przed sądem w związku z oskarżeniami o szpiegostwo, które skierowane zostały przeciwko niemu. Według relacji lokalnych mediów, zasłabł kiedy akurat miał zabierać udzielony mu przez sąd głos.

 

Były prezydent Egiptu był w trakcie odsiadywania wyroku za podżegania do zabójstwa manifestantów podczas protestów jakie miały miejsce w Egipcie w 2012 roku, przekazywanie tajemnic i poufnych dokumentów, a także szpiegostwo na rzecz Kataru . Po obaleniu jego władzy przy okazji tzw. „arabskiej wiosny”, przeciwko Mursiemu wszczęto pięć procesów.

 

Polityk zmarł w wieku 68 lat. Sprawował on urząd prezydenta w latach 2012-2013 po demokratycznych wyborach przeprowadzonych w Egipcie.

 

 

 

Źródło: rmf24.pl ; superstacja.tv ; Twitter

Fot.: Wikimedia Commons