Najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Coraz więcej zarażonych i zmarłych

Koronawirus zbiera na świecie coraz większe żniwo. Rozprzestrzenia się on we Włoszech w zawrotnym tempie, a i zaczyna nie oszczędzać innych europejskich państw. Coraz groźniej sytuacja wygląda również w USA oraz Azji.

 

Wciąż zdecydowanie najwięcej zarażonych jest w Chinach. Według oficjalnych raportów chorych tam jest 80410 osób. Zmarło już natomiast 3013 ludzi. Bardzo poważna sytuacja jest także w Korei Południowej, w której stwierdzono 5766 zakażonych oraz 35 zmarłych. Można pokusić się o stwierdzenie, że z koronawirusem świetnie sobie radzi Japonia. W kraju kwitnącej wiśni już dawno wykryto pierwszych chorych, a mimo wszystko choroba się tam tak nie rozprzestrzenia. Do tej pory potwierdzono 331 przypadków zarażenia wirusem, a życie z tego powodu straciło 6 osób.

 

Coraz poważniej sytuacja wygląda we Włoszech. Choroba tam się rozprzestrzenia w zawrotnym tempie. Potwierdzono już w tym kraju 3089 przypadków zakażenia oraz 107 zgonów. Tym samym Włochy są trzecim światowym ogniskiem koronawirusa tuż po Chinach i Korei Południowej.

 

Choroba nie rozwija się jednak tylko na Półwyspie Apenińskim. We Francji potwierdzono 285 zakażeń oraz 4 zgony, w Niemczech jest 262 chorych, w Hiszpanii 222 oraz 2 zmarłych, w Szwajcarii 90 zakażonych, w Wielkiej Brytanii 85, w Norwegii 56, w Holandii 38, 35 w Szwecji, 29 w Austrii, 26 na Islandii, 23 w Belgii, 16 w San Marino, 10 w Chorwacji i Danii, 9 w Grecji, 8 w Czechach. 7 w Finlandii, 6 w Rumunii, Irlandii oraz Białorusi, 5 w Portugalii oraz po jednym bądź dwóch przypadkach na Węgrzech, Ukrainie, Litwie, Słowacji, Łotwie, w Estonii oraz Słowenii. Warto przypomnieć, że pierwszy przypadek odnotowano także w Polsce.

 

Koronawirus występuje także w Ameryce Północnej. W USA stwierdzono już 159 zachorowań i 11 zgonów, w Kanadzie jest 34 chorych, a w Meksyku 5.

 

Źródło: GIS

Foto: You Tube/ BBC