Najnowszy sondaż prezydencki! Rośnie poparcie dla dwóch kandydatów

Wybory prezydenckie zbliżają się już wielkimi krokami. Polacy już decydują, czy wybiorą się na wybory, a jeśli tak, to na kogo oddadzą swój głos.

Obecny prezydent Andrzej Duda wydaje się być liderem sondaży od samego początku. Najpierw jednak jego poparcie wahało się w granicach ok. 40% i stopniowo wzrastało. Teraz wiadomo, że cieszy wielkim zaufaniem wielu Polaków. Według najnowszego sondażu przygotowanego przez przez Centrum Badania Opinii Społecznej głos na Andrzeja Dudę odda co drugi Polak.

 

CZYTAJ TAKŻE: 9-latek był prześladowany w szkole. Uzyskał wsparcie sportowców i kibiców (WIDEO) 

 

Badanie przeprowadzone przez Centrum Badania Opinii Społecznej ma na celu sprawdzenie, na kogo oddadzą głos już zdecydowani wyborcy. Okazuje się, że Andrzej Duda ma obecnie poparcie aż 50 proc. Polaków, przez co zostawia swoich rywali politycznych daleko w tyle.

 

Kolejną pozycję na podium zajęła, bez większego zaskoczenia, Małgorzata Kidawa-Błońska. Wybrałby ją co piąty ankietowany, czyli uzyskała poparcie 20 proc. wyborców. Nie da się ukryć, że zarówno ona, jak i Andrzej Duda, to przodujący politycy w tych wyborach prezydenckich.

 

CZYTAJ TAKŻE: Sławna piosenkarka ujawnia prawdę: „Zostałam zgwałcona, odurzona i uwięziona”

 

Kolejne miejsca są już zajęte z niewielką różnicą punktów procentowych. Pierwsza dwójka wydawałoby się, że nie ma się czego obawiać, jednak jak będzie naprawdę- pokażą realne wybory.

 

Na trzecim miejscu na podium znajduje się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia. Obydwaj uzyskali po 5 proc. głosów badanych.

 

4 proc. badanych chciałoby zagłosować na Roberta Biedronia, a 1 proc. biorących udział w sondażu postawiłoby na Krzysztofa Bosaka.

 

Ponadto wiadomo, że 5% Polaków nie chce wziąć udziału w wyborach, 85% planuje się wybrać do urn, natomiast 9% nie jest pewnych, czy odda głos.

 

Źródło: wp.pl / foto Pixabay.com