Najnowszy sondaż prezydencki. Trzaskowski wysoko

Instytut Badań Pollster przeprowadził najnowszy sondaż prezydencki dla Super Expressu. W jego wynikach uwzględniony jest już nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który plasuje się dość wysoko.

 

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster w tegorocznych wyborach prezydenckich nie obyłoby się bez drugiej tury. Andrzej Duda spośród wszystkich kandydatów cieszy się największym poparciem wynoszącym 43,76%. Na drugim miejscu natomiast plasuje się Rafał Trzaskowski mający 16,54% poparcia. Pokazuje to, że manewr jaki zastosowała Koalicja Obywatelska wymieniając Małgorzatę Kidawę – Błońska sprawdził się i dzięki temu kandydat tego ugrupowania ponownie może być w walce o fotel prezydencki.

 

Obecny prezydent Warszawy może jednak czuć na swoich plecach oddech Szymona Hołownii, który mógłby liczyć na 15,88% głosów. Za prowadzącą trójka znajduje się Władysław Kosiniak – Kamysz. Na kandydata PSL swój głos oddałoby 9,73% wyborców. Krzysztof Bosak według tego sondażu może natomiast liczyć na 6,45% poparcia, a Robert Biedroń z Lewicy na 5,51%.

 

Daleko za nimi są pozostali kandydaci, którzy w sondażach nie przekraczają nawet 1%. Paweł Tanajno cieszy się poparciem w wysokości 0,82%, Marek Jakubiak 0,80%, Mirosław Piotrowski 0,43%, a Stanisław Żółtek 0,08%.

 

Gdyby natomiast doszło do drugiej tury wyborów to według sondażu wygrałby je Andrzej Duda, który uzyskałby 53%. Na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby wówczas 47% wyborców.

 

Źródło: Wirtualna Polska

Foto: You Tube/ Onet News (zrzut ekranu)