Najświętsza Maryja ukazała się nad Rzymem? Mamy nowe informacje [WIDEO]

W miniony piątek odbyło się w Watykanie wyjątkowe wydarzenie. Papież Franciszek modlił się na opustoszałym Placu św. Piotra, obok cudownej Ikony oraz Krzyża, który w wyjątkowych okolicznościach przetrwał niegdyś pożar świątyni i przy którym modlitwy oraz organizowane procesje miały przyczynić się do powstrzymania przed wiekami zarazy dżumy w Rzymie. Podczas orędzia wygłaszanego w tych wyjątkowych okolicznościach przez Franciszka, wydarzyło się coś na tyle intrygującego, że dziesiątki tysięcy Włochów zaczęły udostępniać pewien fragment transmisji telewizyjnej spod Bazyliki Św. Piotra.

 

W piątkowy wieczór, kiedy całe zdarzenie miało miejsce, w stolicy Włoch panowała deszczowa pogoda. Kiedy jednak Papież Franciszek dzielił się swoimi przemyśleniami na temat obecnej sytuacji, na niebie ujrzeć można było coś interesującego.

 

Nad jednym z obłoków, ukazała się jakby sylwetka kobiety, z której biło światło na wysokości brzucha lub serca. Jak pisaliśmy w jednym z niedawnych artykułów na naszym portalu, dla wielu mieszkańców Włoch, było to ukazanie swej obecność przez Matkę Bożą.

 

Wielu też uznało zaistniałą sytuację za nadinterpretację. Spore grono internautów komentujących ten widok uważa bowiem, że jest to układ chmur wywołujący takowe skojarzenia lub po prostu efekt mankamentu przekazu wideo. Pojawiają się jednak także głosy, że nawet jeśli jest to zwyczajny układ obłoków, to i tak jest on godny uwagi, zważywszy na fakt, iż wydarzył się przy okazji tak wyjątkowej modlitwy Papieża wygłaszanej w imieniu ludzkości, jak i dwa dni po Święcie Zwiastowania Pańskiego.

 

Według naszych ustaleń, wiele wskazuje na to, że sprawą zainteresował się sam Watykan. Według nieoficjalnych informacji, sprawą zająć może się nawet Kongregacja Nauki Wiary. W badaniu tego co wydarzyło się w piątek nad Watykanem, miałby według tych rewelacji uczestniczyć prawdopodobnie też ksiądz arcybiskup Henryk Hoser.

 

La Madonna apparsa in Piazza San Pietro passerà presto

Gepostet von Daniele Maraniello am Freitag, 27. März 2020

 

Choć w Polsce nie jest o sprawie głośno, to wśród włoskich internautów zainteresowanych wydarzeniami dotyczącymi Kościoła oraz chrześcijaństwa rozgorzała naprawdę spora dyskusja. Wielu z nich nie kryje zachwytu nad tym co zaobserwować można było przy okazji modlitwy Papieża Franciszka o ustanie pandemii.

 

Na niektórych facebookowych profilach związanych ze środowiskiem katolickim, pojawiają się też różnorakie efekty prób edycji, modyfikacji i wyostrzania stop klatek z nagrania, mające na celu ukazanie co tak naprawdę dało się wówczas zaobserwować nad Rzymem. Ocenę prawdziwości tychże publikowanych widoków pozostawiamy Państwu.

 

Warto jednak poczekać przede wszystkim na rzetelne zbadanie sprawy przez odpowiednich do tego ludzi Kościoła.

 

Ecco l'immagine, ingrandita, apparsa in cielo durante la benedizione del papa in piazza San Pietro 🙏

Gepostet von Gesù Amore Puro e Misericordia am Samstag, 28. März 2020

 

 

Źródło: Facebook/Gesu.amore ; Facebook.com/daniele.maraniello.94

Fot.: Fshoq!