Nie żyje aktor występujący w znanych polskich serialach [FOTO]

Niejednokrotnie, na łamach naszego portalu informujemy państwa o smutnych doniesieniach dotyczących śmierci znanych osobistości ze świata sportu, polityki czy kultury. Niestety taka znana nam wszystkim kolej rzeczy obowiązująca na tym świecie, ciągle pozostaje przykrym doświadczeniem dla nas wszystkich, zmuszonych pożegnać tych, którzy niejednokrotnie wywoływali w naszym życiu różne emocje. Dziś po raz kolejny dotarły do mediów wieści o odejściu do wieczności kogoś związanego z polskim teatrem, a także telewizją.

 

W wieku 79 lat zmarł polski aktor, który występował zarówno na deskach teatralnych, a także w serialach, które ogląda wiele rodzin w naszym kraju. O śmierci Jerzego Łapińskiego, o którym mowa poinformowała za pośrednictwem Facebooka jego córka publikując wzruszający, jak zwykle w takich sytuacjach, post na swojej tablicy.

 

Jerzego Łapiński związany był m.in. z Teatrem Ziemi Łódzkiej, Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Narodowym w Warszawie, jak również Teatrem Polskiego Radia i Teatrem Telewizji Polskiej.

 

Karierę na wielkim ekranie rozpoczął on, debiutując w znanej filmowej adaptacji jednej ze szkolnych lektur- „Szatan z siódmej klasy”. W sumie zagrał jednak aż ponad pięćdziesiąt filmowych ról. Wystąpił m.in. w takich filmach jak: „Krajobraz po bitwie” ; „Samson” ; „Panienka z okienka” ; „Róża” oraz „Król Maciuś Pierwszy”.

 

Zobaczyć mogliśmy go też w tak znanych serialach jak przykładowo: „07 zgłoś się” ; „Plebania” ;  „Ojciec Mateusz” ; „Świat Według Kiepskich” ; „Prawo Agaty” ; „Kryminalni” ; „Złotopolscy”, a także „Na dobre i na złe”.

 

Żegnaj tato…„- tak brzmią słowa zamieszczone w opisie pod zdjęciem Jerzego Łapińskiego udostępnionego przez jego córkę. Pod postem tym pojawiło się sporo komentarzy z kondolencjami i wyrazami współczucia dla bliskich zmarłego artysty. Nie została jednak podana na ten moment informacja o dokładnej przyczynie śmierci aktora.

 

żegnaj Tato…….

Gepostet von Agnieszka Gaździńska Łapińska am Donnerstag, 14. Mai 2020

 

 

Źródło: o2.pl

Fot.: Wikimedia Commons ; Facebook/Agnieszka Gaździńska Łapińska