Nie żyje znana piosenkarka [WIDEO]

Smutne wieści dotarły dziś do fanów muzyki. Jak poinformowały szwedzkie media, w wieku 61 lat zmarła wokalistka popularnego Roxette. Fani i znawcy muzyki wspominają piosenkarkę oraz to co opowiadała o swoim życiu w wywiadach oraz na łamach swojej książki.

 

Z wielkim smutkiem musimy poinformować, że zmarła nasza największa i najbardziej ukochana artystka. Marie Fredriksson odeszła o poranku 9 grudnia – przekazała firma menedżerska zmarłej Marie Fredriksson.

 

Wśród szczególnych słów jakie padły po śmierci wokalistki, znalazły się też te, które przekazał człowiek występujący wraz z nią przez dziesiątki lat na scenie.

 

Czas tak szybko przemija. Wydawałoby się, że tak niedawno siedzieliśmy w moim małym mieszkanku w Halmstad i dzieliliśmy się swoimi marzeniami – taką refleksją podzielił się Per Gessle, który występował w duecie ze zmarłą Marie Fredriksson, dodając iż była ona przez 40 lat jego przyjaciółką. Muzyk wyraził dumę i zaszczyt jaki czerpie z faktu, że mógł tak długo występować wspólnie z Marie.

 

Jestem dumny, zaszczycony i szczęśliwy, że mogłem z Tobą dzielić czas, talent, Twoje ciepło, hojność i humor – wymienił Per Gessle.

 

U gwiazdy zdiagnozowano guza mózgu już w 2002 roku. Po operacji i naświetleniach jakie odbyła w 2005 roku stanęła ona jednak na nogi, a w latach 2010-2016 grała nawet w dalszym ciągu koncerty, choć czasami była na tyle osłabiona, że siedziała na specjalnie przygotowanym krześle podczas scenicznych występów. W swojej książce „Miłość do Życia” opowiedziała ona o trudnych przeżyciach w czasie, kiedy jej mąż Michael przygotowywał się do pożegnania z nią.

 

Niestety w 2006 roku przyszedł nawrót choroby i za namową lekarzy nie występowała już na scenie tak jak do tej pory.

 

Roxette rozpoczął swoją działalność w 1986 roku. Popularność duet zyskał w kwietniu 1989 roku, kiedy pojawił się utwór „The Look”. Jednym z najbardziej znanych przebojów autorstwa Marie Fredriksson oraz Per Gessle jest również piosenka „Listen to your heart”.

 

 

 

Źródło: rmf24.pl ; zloteprzeboje.tuba.pl ; YouTube/monstersinc123

Fot.: Flickr.com