Nie żyje znany ksiądz. To co mówił przyciągało tłumy [WIDEO/FOTO]

Dzisiaj wielu chrześcijan w naszym kraju może być zasmuconych w związku z doniesieniami o śmierci osoby, której rekolekcje i kazania przyciągały tłumy. Zmarłego w nocy duchownego chętnie słuchało m.in. wielu młodych ludzi za pośrednictwem internetu.

 

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz zyskał popularność przez treść swoich homilii oraz głoszonych nauk rekolekcyjnych. Można je usłyszeć m.in. na platformie YouTube. Niestety duchowny zmarł ostatniej nocy, a wiadomość ta jest prawdziwym ciosem dla wielu osób, chcących jeszcze nie raz usłyszeć jego życiowe porady i wskazówki.

 

Należy pamiętać jego, że słowa takich ludzi oraz to co głoszą pozostaje ponadczasową lekcją dla nas oraz kolejnych pokoleń.

 

 

Ksiądz Piotr był kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, prałatem, autorem książek oraz audiobooków, a także uzyskał tytuł doktora teologii pastoralnej.

 

O jego śmierci poinformował za pośrednictwem Twittera ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik Archidiecezji Warszawskiej.

 

– Dziś w nocy odszedł do Domu Pana ks. Piotr Pawlukiewicz, duszpasterz, słynny homileta i rekolekcjonista. Jego homilie przyciągały do kościołów tłumy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie

– napisał w opublikowanym wpisie ksiądz Śliwiński.

 

Ks. Piotr Pawlukiewicz zmarł w wieku 60 lat. Od długiego czasu zmagał się z chorobą Parkinsona.

 

W związku z epidemią koronawirusa, uroczystości pogrzebowe będą według słów księdza Przemysława Śliwińskiego, transmitowane na stronie Archidiecezji Warszawskiej, jak również za pośrednictwem Stacji7.pl.

 

Zmarł Ksiądz Piotr Pawlukiewicz.Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Gepostet von Mężczyzna z nieba rodem am Samstag, 21. März 2020

 

 

Źródło: doRzeczy.pl ; YouTube/Miłujcie się!, Agape & RCS TV  ; Twitter/@PSliwinski ; Facebook/@zniebarodem

Fot.: Pixnio.com