Niemiecki minister popełnił samobójstwo. Co było przyczyną?

Thomas Schaefer, minister finansów Hesji – kraju związkowym w Niemczech, którego stolicą jest Wiesbaden, a największym miastem Frankfurt nad Menem, popełnił samobójstwo. Takie informacje podały właśnie zagraniczne media.

 

 

Nasz zachodni sąsiad jest państwem federacyjnym. Stąd też każdy z landów (odpowiedników naszych województw) posiada dużą autonomię oraz własne władze, które same decydują o wielu sprawach niezależnie od szczebla centralnego.

 

 

Kraj związkowy jakim jest Hesja może poszczycić się posiadaniem na swoim terenie jednej z najważniejszych finansowych metropolii świata, a drugą najważniejszą w Europie. Niemcy zostały bardzo dotknięte koronawirusem. Choć zareagowały szybciej niż Włochy, Hiszpania czy Wielka Brytania, to wciąż za późno. Liczba zarażeń i zgonów wciąż rośnie z dnia na dzień i nie zanosi się na zmianę tej tendencji.

 

 

Jak wiemy przed regionami i państwami, wraz z pandemią pojawiły się dwa wielkie wyzwania – medyczne i finansowe. Ta druga kwestia stała się niemal najważniejszą w Hesji, gdzie siedziby posiadają Europejski Bank Centralny, Deutsche Bank, czy Commerzbank.

 

 

54 letni Thomas Schaefer prawdopodobnie nie wytrzymał psychicznie presji jaka została wywarta na nim przed zbliżającym się prawdopodobnie krachem finansowym. Postanowił odebrać sobie życie na torach kolejowych. Na to przynajmniej wskazują wszystkie dotychczasowe dowody.

 

 

Premier Hesji Volker Bouffier twierdził, że będący na stanowisku ministra finansów regionu od 10 lat Schaefer pracował dniami i nocami by wypracować plan pomocowy i naprawczy. Schaefer był często wskazywany jako przyszły następca Bouffiera.

 

 

Należał do CDU – partii Angeli Merkel. Zostawił żonę oraz dwójkę dzieci.

 

 

Źródło:

https://www.ndtv.com/world-news/coronavirus-outbreak-german-minister-thomas-schaefer-kills-self-being-worried-about-coronavirus-econ-2202639?pfrom=home-topscroll

youtube/@hrfernsehen