Niezwykły samochód w garażu Łukasza Szumowskiego. Zobacz, czym jeździ minister zdrowia

W jednym z niedawno udzielonych wywiadów minister zdrowia Łukasz Szumowski przyznał, iż jest posiadaczem klasycznego Mercedesa. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego w jego garażu zastać można m.in. zabytkowego Mercedesa 220 S z 1959 r.

 

„Zawsze o takim marzyłem. Nie będę ukrywał, ale jako lekarz zarabiałem o wiele więcej niż jako minister. I dlatego postanowiłem sobie kupić auto sprzed ponad połowy wieku. Więcej szaleństw nie pamiętam” – stwierdził Łukasz Szumowski.

 

Minister zdrowia w swoim oświadczeniu majątkowym w iście lekarski sposób napisał, czego jest posiadaczem. Wynika z niego, że Łukasz Szumowski jest właścicielem wycenianego na 10 tysięcy złotych wiecznego pióra Marii i Lecha Kaczyńskiego, zegarka Omega Seamaster, Toyoty Yaris z 2006 r. oraz Toyoty Land Cruiser z 2005 r., a także wspomnianego już Mercedesa 220S z 1959 r., który jest protoplastą dzisiejszej klasy S.

 

Nie wiadomo jednak, czy Łukasz Szumowski jest właścicielem Mercedesa W180 tzw. „Duży Ponton”, czy jego następcy W111 tzw. „Skrzydlak”. Obydwie te generacje były produkowane w 1959 r. Pierwsza z nich oferowana była w latach 1954-1959 natomiast druga od 1959 do 1968. Obydwie te generacje występowały właśnie jako Mercedes 220 S. Prawdopodobnie Łukasz Szumowski w posiadaniu jest jednak „Pontona”, gdyż przy modelu W111 w nazewnictwie dodawało się zazwyczaj literkę „b”, co miało tworzyć Mercedesa 220 Sb.

 

Mercedes 220 S „Duży Ponton”

 

Mercedes 220 S „Skrzydlak”

 

Źródło: Auto Świat, Auto Dziennik

Foto: You Tube/ Ministerstwo zdrowia, Superclassics, Concert of Kings (zrzut ekranu)