Nowa metoda oszustów: SMS za 76 groszy kosztował go życiowy majątek!

Przypadek 43-latka z Chełma w województwie Lubelskim ukazał nową, groźną metodę wyłudzaczy. Podając się za firmę kurierską wyłudzili od mężczyzny już ponad 30 tysięcy złotych.

 

Złodzieje podając się za firmę kurierską wysłali do 43-latka sms z prośbą o dopłatę do niedawno otrzymanej przesyłki kwoty 76 groszy. Z racji na groszową kwotę mieszkaniec Chełma bez problemu wspomnianą sumę przelał za pośrednictwem swojego banku. Instrukcja wpłaty znajdowała się w linku zawartym we wiadomości.

 

To, co stało się potem wywróciło jego życie. Następnego dnia, gdy mężczyzna zorientował się, że z jego konta ubyło 30 tysięcy złotych zgłosił sprawę na policję. Zdarzenie miało miejsce 4 lipca. Teraz funkcjonariusze próbują ustalić tożsamość wyłudzaczy i położyć kres nowemu, bardzo groźnemu procederowi.

 

– Pokrzywdzony odebrał SMS, z którego wynikało, że jeśli nie przeleje tych kilkudziesięciu groszy, to nie dostanie zamówionej przesyłki – relacjonuje podkomisarz Ewa Czyż, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie w komunikacie dla Polsat News.

 

Skradziona suma pieniędzy rośnie i niewykluczone, że może pochłonąć nawet więcej niż wspomniane 30 tysięcy złotych. Dla mężczyzny w średnim wieku to mogą być całe oszczędności a nawet więcej. Bezpowrotna utrata takiej sumy pieniędzy może wywrócić życie do góry nogami.

 

Wobec powyższego zaleca się szczególną ostrożność w przypadku podobnych komunikatów rzekomo kurierskich.