Oficjalnie: Krzysztof Piątek nie zagra w pucharach! Dramat AC Milan

AC Milan nie zagra w nadchodzącej edycji Ligii Europy. Mimo iż Mediolańczycy wywalczyli awans z krajowej ligi, zostali wykluczeni przez trybunał arbitrażowy CAS. To pokłosie złamania zasad finansowego fair play. Klub Krzysztofa Piątka zastąpi zespół Torino.

 

Sprawa dotyczy wydarzeń z zeszłego roku. Rossoneri zostali wykluczeni z europejskich rozgrywek. Klub został oficjalnie skreślony z pucharów za złamanie zasad finansowego fair play w sezonach 2015/2016/2017 i 2016/2017/2018. Kara została uchylona po apelacji AC Milan, jednak klub miał najpierw uregulować kwestie finansowe. Tak się jednak nie stało do dziś i krążą pogłoski, iż władze klubu specjalnie dopuściły się zwłoki aby wydłużyć sobie czas na uporządkowanie finansów. To oznacza, że zgodnie z decyzją trybunału CAS AC Milan nie zagra w nadchodzącym sezonie Ligii Europy.

 

Krzysztof Piątek nie wystąpi zatem w upragnionych pucharach i straci szansę na zdobywanie bramek w rywalizacji kontynentalnej. W miejsce AC Milan w fazie grupowej wystąpi lokalny rywal Torino, zaś w eliminacjach udział wezmą piłkarze AS Romy.