Oficjalnie: Marek Kuchciński zdymisjonowany! Ważna deklaracja Jarosława Kaczyńskiego [WIDEO]

Marek Kuchciński podał się dziś do dymisji ze stanowiska Marszałka Sejmu. Rezygnacja nastąpi w najbliższy piątek.

 

Powodem dymisji marszałka ma być problem wizerunkowy partii rządzącej. Od dłuższego czasu toczy się afera związana z lotami Kuchcińskiego rządowymi samolotami. Chodzi o kilkadziesiąt lotów odbytych z rodziną oraz innymi politykami.

 

Na dzisiejszej konferencji prasowej wypowiedział się sam marszałek oraz Jarosław Kaczyński. Prezes PiS pochwalił decyzję Kuchcińskiego, argumentując, że jest to postawa zgodna z hasłem o służeniu Polakom. „Pan Marszałek nie złamał prawa, Pan Marszałek nie złamał też istniejących w tej dziedzinie obyczajów”.

 

Dodał, że „Jeśli przede wszystkim trzeba słuchać opinii publicznej, to reguły muszą być takie same dla wszystkich.” Zaapelował również o prześwietlenie byłych lotów Tuska, który odbył 281 podróży do Gdańska, a często latał z żoną za granicę.

 

W poniedziałek na stronie sejmowej opublikowano informacje, z których wynika, że Kuchciński odbył 85 lotów rządowymi samolotami w czasie obecnej kadencji sejmu. Spis dotyczy lotów krajowych w okresie między marcem 2016, a lipcem 2019. Aż 70 z nich obyło się na trasie Warszawa – Rzeszów, a znaczna część z nich to loty powrotne.

 

Marszałek tłumaczył się, że nie złamał w żaden sposób prawa. Zarzuca mu się, że samolotami lata jego rodzina. Jak jednak udowadniał polityk, zawsze latała z nim i tylko raz doszło do sytuacji, gdy samotny lot odbyła jego żona.

 

Kuchciński w ramach zadośćuczynienia przekazał 5 tys. zł na Klinikę Budzik oraz 10 tys. zł na Caritas. Obiecał również przekazanie 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych.

 

Poniżej wideo z konferencji prasowej: