Ogromny przekręt! Miliony testów na obecność wirusa do wyrzucenia

Europejskie państwa nie były przygotowane na rozprzestrzenienie się wirusa na taką skalę. Jeszcze na początku roku same wysyłały pomoc do Chin, które w zasadzie jako jedyne dotknięte były wówczas epidemią. Jak się okazuje, był to wielki błąd.

 

 

Państwa Starego Kontynentu znalazły się według oficjalnych danych w dużo gorszej sytuacji aniżeli azjatycki gigant. Najludniejsze państwo świata, ale także Federacja Rosyjska chcąc okazać solidarność i pomoc Włochom oraz Hiszpanom, wysłały do tych państw maseczki czy testy na obecność COVID-19. Jak się jednak okazało, coś z owym sprzętem było nie tak. Więcej o tym można przeczytać tutaj.

 

 

Wydawałoby się jednak, że jeżeli sami zamówimy i zapłacimy za sprzęt z Chin, to jego jakość nie będzie wątpliwa. Inne informacje dobiegają jednak z Wielkiej Brytanii, która zamówiła ponad 17,5 miliona testów być może nie będzie mogła użyć żadnego z nich.

 

 

Premier Boris Johnson, który sam jest w ciężkim stanie o czym pisaliśmy TUTAJ, jakiś czas temu twierdził że owe testy mogą być punktem zwrotnym w walce z wirusem. Matt Hancock – sekretarz ds. służby zdrowia i opieki społecznej Wielkiej Brytanii, jeszcze 4 dni temu mówił, że za niedługo przeprowadzanych na Wyspach będzie 100 000 testów dziennie. Dziś te założenia są już chyba nieaktualne, gdyż ta sama osoba twierdzi, że żaden z milionów testów nie działa wystarczająco dobrze. Pomimo, że chińscy producenci zarzekali się iż testy mają ponad 90% skuteczności, to brytyjscy oficjele mówią tylko o 50-60% skuteczności przy lekkich objawach wirusa. Sam Matt Hancock stwierdził zaś, że „brak testu jest lepszy niż test przekłamany”. Oznacza to, że Wielka Brytania będzie musiała szukać nowego rozwiązania w walce z wirusem.

 

 

 

Źródła:

Fot.: Wikipedia

https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/coronavirus-test-antibody-kit-uk-china-nhs-matt-hancock-a9449816.html?utm_source=reddit.com

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/05/coronavirus-testing-kits-could-be-unreliable-uk-scientists-say