Oj, będą żarty z naszych policjantów. Zobaczcie jak im poszły egzaminy oficerskie!

Jak informuje TVN24 nawet ponad połowa absolwentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie nie zdała egzaminu oficerskiego, który wieńczył 2 i 3-letnie studia. Co prawda, wiele wskazuje na to, ze będą mogli podejść do nich ponownie, jednak taki wynik nie jest powodem do dumy.

 

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy TVN dzięki decyzji komendanta szkoły odbędą się egzaminy poprawkowe dzięki którym pechowi uczniowie będą mogli poprawić wyniki egzaminu.

 

Jak mówią rozmówcy dziennikarzy TVN wyniki testu były porażające:

Pogrom. Czego nas uczono przez te lata? Przecież wszystkie przedmioty zaliczyliśmy, skoro dopuszczono nas do egzaminów – dziwi się w rozmowie z tvn24.pl jeden z niedoszłych oficerów polskiej policji.

 

Pytania na których „polegli” niedoszli oficerowie policji zawiera zagadnienia z zakresu prawa karnego, wykroczeń, cywilnego, dotyczące nieletnich, ruchu drogowego, przestępczości zorganizowanej. By wynik egzaminu został uznany za pozytywny w ciągu 30 minut  należy udzielić właściwej odpowiedzi na minimum 42 spośród 60 pytań.

 

Sztuka taka udała się 143 policjantom (Gratulacje!), którzy już dzień później przystąpili do praktycznego testu umiejętności. Podczas jego trwania sprawdza się kompetencje policjantów w zainscenizowanych praktycznych sytuacjach, z którymi funkcjonariusze spotkają się podczas swojej służby.

 

/red./

 

Za: TVN24.pl

Foto: Zrzut z Youtube.com/ zdjęcie poglądowe