Okropne słowa Wałęsy o śp. Morawieckim: Zdrada! Zdrajca

Ostatnio Lech Wałęsa w skandalicznych słowach wypowiedział się o zmarłym marszałku seniorze Kornelu Morawieckim. Na Wałęsę wylała się fala krytyki. W sumie nie ma się co dziwić. 

Na ostatniej konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej były prezydent Lech Wałęsa postanowił zabrać głos odnośnie śp. marszałka, seniora Kornela Morawieckiego.

 

Na początku ogłosił swoje poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Później niestety było już coraz gorzej.

 

 Robią z niego bohatera, a on w środku, stan wojenny, atakują nas, a on kozak zakłada Solidarność Walczącą. Co to było? Zdrada! Zdrajca. Taka jest prawda, ale wybaczmy mu. Nie mówiłem o tym, bo wiedział, że nie dużo potrafi. Olaliśmy to.

-powiedział Lech Wałęsa.

 

Jego słowa spotkały się z falą krytyki. No i słusznie.

 

Przypomnijmy, że Kornel Morawiecki zmarł 30 września po południu bo długiej walce z rakiem trzustki. Miał jeszcze wiele planów politycznych. W tych wyborach miał startować do senatu. Ostatnio premier Mateusz Morawiecki zdradził jak brzmiały ostatnie słowa jego ojca.

 

Jedne z ostatnich słów, które wypowiedział były takie, żeby cały czas myśleć o Polsce i żeby wypracowywać zgodę narodową. To była od dawna taka jego myśl, którą starał się promować.

-powiedział premier.

 

Źródło: wprost.pl

Foto: zrzut ekranu