Oni rządzili Polską?! Zaufany człowiek Tuska myli dziennikarza z ministrem

Fatalną wpadkę zaliczył na Twitterze były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz. Zaatakował lewicowego dziennikarza, bo pomylił go z ministrem. 

 

Na swoim koncie na Twitterze były minister spraw wewnętrznych i administracji opublikował wpis w którym cytuje ministra ds. pomocy humanitarnej Michała Wosia. Polityk wypowiedział się w programie „Wydarzenia i Opinie” na antenie Polsat News. Były szef MSWiA w rządzie m.in. Donalda Tuska postanowił to skomentować.

 

Niestety zaliczył fatalną wpadkę. Na samym początku dodał informację, że cytuje redaktora Wosia, a na koniec napisał, że nie chce mieć nic wspólnego z „lewicową wrażliwością”. Miał na myśli redaktora Rafała Wosia, lewicowego dziennikarza. Nie  zdawał sobie najwyraźniej sprawy, że to dwie inne osoby o takim samym nazwisku. Na zarzut odpowiedział sam dziennikarz.

 

 

Sienkiewicz usunął już wspomniany wpis, jednak internauci zdążyli już sytuację odpowiednio skomentować. „Na pewno myli się sądząc że ma status H. Sienkiewicza.”, „A przecież mógł jeszcze pomylić budkę pod rosyjską ambasadą z Budką Borysem…” – to tylko część z odpowiedzi.

 

Sienkiewicz był szefem MSWiA za czasów rządu koalicji PO i PSL. Blisko współpracował przede wszystkim z Donaldem Tuskiem. Mocno zaznaczył swoją obecność w sporze Donalda Tuska z kibicami. Zapamiętany został negatywnie przede wszystkim za zwalczanie kibiców, których nazywał niegdyś „zdziczałą częścią społeczeństwa:

 

Źródło: DoRzeczy