Panika w europejskiej stolicy! To zbudziło ludzi nad ranem [WIDEO]

W ostatnich miesiącach, niektóre z państw europejskich odczuły w sposób szczególny skutki rozprzestrzeniania się wirusa z Wuhan oraz zmierzyły się z koniecznością ratowania służby zdrowia przed jej upadkiem, gdy ludzi przybywało do placówek medycznych dużo, a respiratorów i łóżek brakowało. To niestety jednak nie oznacza, że inne problemy znikły. Jak informowaliśmy niedawno, w Hiszpanii zatrzymano w ostatnim czasie zwolennika tzw. Państwa Islamskiego, który miał w ostatnim czasie szukać celów do przeprowadzenia ataków terrorystycznych na terenie Katalonii. Dziś niepokojące doniesienia dopłynęły natomiast z drugiego kraju mocno doświadczonego przez pandemię koronawirusa, czyli z Włoch.

 

Poranek w stolicy Włoch był bardzo niespokojny dla wielu mieszkańców Wiecznego Miasta. O godz. 5:03 zatrzęsła się tam bowiem ziemia. Wstrząsy były odczuwalne przez mieszkańców na różnych piętrach. Spadały w domach niektóre przedmioty, a przerażeni i obudzeni nagle ludzie na trzęsących się łóżkach zaczęli mieć poważne obawy o swoje bezpieczeństwo w niektórych częściach Rzymu, choć dramatyczne sceny rozegrały się tylko przez krótką chwilę.

 

Dzisiejsze trzęsienie ziemi miało magnitudę 3,3. Jego epicentrum zlokalizowane miało być w niewielkiej miejscowości leżącej w odległości około 10 kilometrów Rzymu- Fonte Nuova. Choć to trzęsienie ziemi nie należało do wielkich, to jednak strach spotęgować mogła burza, która przeszła w nocy nad Rzymem. Dodatkowo wstrząsy poprzedził huk przypominający brzmieniem wybuch bomby.

 

W północno-wschodniej części włoskiej stolicy, wystraszeni ludzie mieli w panice wyjść w liczbie setek osób na ulice. Wielu mieszkańców różnych części Rzymu dowiedziała się jednak o zaistniałej sytuacji dopiero z mediów.

 

Sejsmolodzy uspokajają jednak, że trzęsienia ziemi o takiej niewielkiej stosunkowo sile są czymś naturalnym na Półwyspie Iberyjskim.

 

W sieci opublikowano nagrania, na których zarejestrowano moment wstrząsu.

 

 

 

Źródło: Radioszczecin.pl ; TVNmeteo.TVN24.pl ; YouTube/The Jornal ; YouTube/Strada dei Parchi

Fot.: Pxfuel.com