Patryk Jaki stanowczo o Trzaskowskim i szansach PiSu w Warszawie!

Urodzony w Opolu Patryk Jaki w przeszłości był sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, gdzie objął m.in. nadzór nad służbą więzienną. Był także pomysłodawcom i przewodniczącym komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Obecnie jest posłem do Parlamentu Europejskiego IX Kadencji, do którego startował z okręgu małopolsko- świętokrzyskiego.

 

Brał udział także w wyborach samorządowych, które miały miejsce w 2018 roku. Ubiegał się wtedy o stanowisko prezydenta miasta st. Warszawy. Jego głównym kontrkandydatem był Rafał Trzaskowski, który swoją drogą w 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych jako lider listy wyborczej PO w okręgu krakowskim. Uczestnik spotkania Grupy Bilderber i minister cyfryzacji w latach 2013-2014 wygrał w stolicy już w I turze uzyskując 56,67% głosów.

 

Rafał Trzaskowski obecnie jest kandydatem na prezydenta RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Zastąpił on Małgorzatę Kidawę- Błońską, która w sondażach wypadała bardzo słabo. Wyprzedzał ją Szymon Hołownia, a także prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak- Kamysz.

 

Zakładając, że wiceprzewodniczącemu Platformy Obywatelskiej uda się wejść do II tury, a w niej pokonać ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę, w Warszawie zostaną przeprowadzone wybory. Europarlamentarzysta został spytany, czy po raz kolejny podejmie rękawice w batalii o Warszawę:

 

„Nie będę ponownie startować na stanowisko prezydenta Warszawy. Nie wchodzi się drugi raz do tej samej rzeki” – zdeklarował Patryk Jaki.

 

Autor ustawy o rejestrze sprawców przestępstw na tle seksualnym  został spytany, kto w takim razie według niego powinien startować w Warszawie:

 

„Uważam, że prawica ma bardzo dobrych kandydatów w kolejnych wyborach. Będę ich wspierał. To dobrzy kandydaci, choć trzeba też przyznać, że zastąpić Trzaskowskiego nie jest trudno. Nie potrzeba do tego wielkich kompetencji”.

 

Wyraził także swoje zdanie o kandydaturze na prezydenta Polski swojego rywala z 2018 roku:

 

„Trzeba z pokorą podchodzić do tej kandydatury, ale prezydenta RP wybiera cała Polska, nie tylko Warszawa. Jeśli tu nie jesteśmy zdecydowanym faworytem, to w pozostałych miejscach wygramy zdecydowanie. Kampania w Warszawie, w której brałem udział, była de facto ogólnopolską kampanią. W Warszawie przegrałem, a w Polsce zdecydowanie wygraliśmy. Teraz głosuje cały kraj. Nic nie jest pewne, z pokorą trzeba pracować. Prezydent Andrzej Duda dalej jest najlepszym kandydatem. Nawet jeśli w stolicy zdecydowanie przegrywamy, niczego to nie przesądza”- mówi Patryk Jaki.

 

Źródło: Wikipedia, wp.pl, wawalove.pl

Fot: YouTube (zrzut ekranu)