Piękny gest prezydenta Rosji [WIDEO]

Światowi przywódcy stoją przed ciężkim zadaniem. W szczególności presja wywierana jest na przywódców w państwach gdzie to właśnie prezydent, kanclerz czy monarcha posiadają największe uprawnienia i decydują o kształcie polityki. Jednym z tych państw jest Federacja Rosyjska, w której bezsprzecznie władza znajduje się rękach prezydenta.

 

 

Tym aktualnie jest Vladimir Putin, o którym było niedawno głośno w związku ze zmianami w konstytucji, które zostały wprowadzone u naszego sąsiada i umożliwią one sprawowanie najważniejszej funkcji w kraju przez Putina. Decyzja ta wzbudziła duże poruszenie na świecie, lecz wraz z rozprzestrzenieniem COVID-19 w Europie, zeszła ona na dalszy plan.

 

 

Aktualnie Prezydent Rosji musi swoimi decyzjami spowodować zahamowanie wirusa w Rosji, gdzie według oficjalnych danych sytuacja nie jest zła. Najnowszym poważnym środkiem zwalczania zarazy jest odłożenie w czasie wyborów w Rosji, do których miało niedługo dojść. Wczoraj postanowił on także polepszyć swój wizerunek w mediach i wesprzeć ludzi walczących o zdrowie i życie w szpitalach, na oddziałach zakaźnych. Wątpliwości wzbudza to, że na początku przebywał on obok i rozmawiał z personelem szpitala, a żadna z osób nie miała choćby maseczki ochronnej. Wideo tutaj:

 

 

 

Choć tak jak wspominaliśmy, przypadków zakażeń w Rosji jest niewiele, wciąż mniej niż w naszym kraju, to Mer Moskwy Sergei Sobyanin publicznie dał znać, że sytuacja w stolicy jest o wiele gorsza niż się wydaje, a oficjalne dane są zaniżone. Taka wypowiedź sugeruje, że także i Rosja padnie wielką ofiarą koronowirusa, szczególnie że podjęła działania ochronne stosunkowo późno.

 

 

Źródła:

youtube/@Global News

https://www.aa.com.tr/en/asia-pacific/putin-visits-covid-19-patients-at-moscow-hospital/1778049