Pierwsza porażka Adama Kownackiego w zawodowym boksie! (WIDEO)

Adam Kownacki po raz pierwszy przegrał w zawodowym boksie. Jego pogromcą okazał się Robert Helenius, który znokautował Polaka w czwartej rundzie.

 

Ta walka dla Kownackiego miała być szansą na przybliżenie się do starcia o pas. Jak większość ekspertów mówiła gdyby wygrał ten pojedynek mógłby się zmierzyć z Andy’m Ruizem. Polakowi nie udało się jednak pokonać rosłego Fina, gdyż już w czwartej rundzie jego pojedynek się zakończył.

 

Kownacki od pierwszego gongu w walce dominował Heleniusa. Fin przyjmował wiele uderzeń na twarz i korpus, nie radząc sobie tym samym z ofensywą „Babyface”. W drugiej rundzie „Nordycki koszmar” był w wyjątkowo sporych tarapatach, gdyż został trafiony przez Kownackiego w splot słoneczny i odebrało mu tle. Do czwartej rundy wszystko dla Polaka układało się pomyślnie i niektórzy mogli mieć wrażenie, że kwestią czasu będzie znokautowanie Fina. Tak się jednak nie stało, gdyż to akurat Kownacki zainkasował TKO. „Babyface” na początku dostał na głowę potężny prawy prosty, po którym aż przyklęknął. „Nordycki koszmar” wobec tego ruszył na niego i po kolejnych kilku ciosach Polak był liczony. Tuz po wznowieniu Fin zaatakował z ogromnym impetem i zasypał lawiną ciosów Polaka. Sędzia widząc, że Kownacki jest już mocno zamroczony i ledwo stoi na nogach zadecydował o zakończeniu tego pojedynku.

 

 

Ta porażka jest sporym krokiem w tył w karierze polskiego boksera i najprawdopodobniej Kownacki, aby odbudować swoją dotychczasową pozycje w wadze ciężkiej będzie musiał się teraz porządnie napocić.

 

Źródło: Polsat Sport, MMA Rocks

Foto: You Tube/ PBC ON FOX