Pierwsza śmierć z powodu koronawirusa w Europie! Świat w panice

Epidemia koronawirusa zaczęła się w chińskim mieście Wuhan parę miesięcy temu. Od tej pory zginęło już ponad 1000 osób z powodu choroby.

Koronawirus zabija codziennie coraz więcej osób. Jak dotąd jego ofiarą padło ok. 1000 ludzi różnej narodowości. Szczepionka jeszcze nie jest dostępna, a naukowcy prognozują, że będzie w sprzedaży dopiero pod koniec roku.

 

CZYTAJ TAKŻE: Te ryby zawładnęły internetem! Takiego zjawiska jeszcze nie widzieliście (WIDEO)

 

Władze francuskie potwierdziły najświeższą informację. Pierwszy raz w Europie zmarła ofiara groźnego koronawirusa. Zmarł turysta z Chin.

 

O śmierci turysty poinformowała francuska minister zdrowia Agnes Buzyn. Zmarły to obywatel Chin, hospitalizowany we Francji

 

– wyjaśnia AFP.

 

Ogólna liczba zakażonych koronawirusem w Chinach wynosi ponad 66 tys. osób. Chińskie media informują, że udało się wyleczyć ponad 8 tys. przypadków.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus omija tą grupę ludzi! Lekarze nie dowierzają

 

Wskaźnik śmiertelności z powodu zakażenia koronawirusem wynosi 2,29 proc

 

– podaje Światowa Organizacja Zdrowia.

 

Dla porównania w czasie epidemii innego wirusa, ciężkiego zapalenia płuc SARS, w latach 2002-2003 wskaźnik śmiertelności wynosił 9,6 proc.

 

Do tej pory w Polsce nie było potwierdzonego przypadku koronawirusa. Pojawiło się jednak podejrzenie w piątek w Nowym Sączu, czy do szpitala nie trafił pacjent z koronawirusem. Zlecono badania w Warszawie i zamknięto oddział szpitala w Nowym Sączu, aby podjąć się awaryjnej dezynfekcji.

 

Pozytywną informacją jest to, że wskaźnik uleczalności koronawirusa z doby na dobę wzrasta. Ponadto istnieje grupa ludzi, którzy nie muszą się obawiać koronawirusa – są to dzieci! Naukowcy nie wiedzą do końca, dlaczego tak się dzieje, jednak podejrzewają, że to przez mocniejszy system odporności u młodszych.

 

 

 

 

Źródło: wp.pl / foto Pixabay.com