Kardynał bliski papieżowi zarażony koronawirusem! Czy Ojciec Święty jest zagrożony?

Kardynał Angelo de Donatis zarażony koronawirusem, takie wieści płyną z Rzymu. 66 letni kapłan spełnia funkcję „wikariusza generalnego Jego Świętobliwości dla diecezji Rzymu”. Oznacza to, że sprawuje on realną pieczę nad diecezją rzymską, gdyż mimo iż papież nazywany jest „biskupem Rzymu” to nie realizuje tej funkcji w rzeczywistości. Póki co nie ma informacji aby papież był zagrożony.

 

 

Donatis to pierwsza osoba duchowna z bliskiego otoczenia papieża Franciszka zarażona wirusem. Informacja, która jednak nas najbardziej interesuje to to czy papież miał przebywał w tych samych miejscach z kardynałem. Według podawanych informacji, kardynał de Donatis mial w ostatnim czasie kontakt z papieżem przy podejmowaniu decyzji na temat zamknięcia rzymskich kościołów jaką podjął. Papież zwrócił się do niego z prośbą aby pozostawić kościoły otwarte dla osób indywidualnych chcących się pomodlić.

 

 

Mimo wszystko nie ma jak na razie żadnej wzmianki aby Angelo de Sanctis spotykał się z Franciszkiem bezpośrednio. Wiadomo jedynie, że mieli kontakt telefoniczny. Informacja ta pozwala odetchnąć i uwierzyć, że życie Ojca Świętego nie jest w niebezpieczeństwie.

 

 

Miejmy nadzieję, że żaden ze światowych przywódców nie straci życia przez koronawirusa, byłaby to ogromna strata dla państwa i jego sceny politycznej. Niestety wielu ludzi władzy nie wytrzymuje odpowiedzialności i oczekiwań jakie na nich spadły. Tak było chociażby w przypadku ministra finansów Hesji w Niemczech, który popełnił samobójstwo.

 

 

Będziemy informować o wszystkich nowych, ważnych informacjach na temat zdrowia papieża i jego współpracowników.

 

 

Pamiętajmy, pozostańmy w domach. Dziś pojawiły się nowe obostrzenia rządu związane z walką z COVID-19. O nich TUTAJ.

 

 

Źródło:

Foto.: Wikipedia

Cardinal close to Pope tests positive for virus