PILNE! Kolejni zakażeni koronawirusem w Polsce! Czy w tych częściach kraju grozi nam epidemia?

W ostatnim czasie, ludzie na całym świecie śledzą doniesienia dotyczące rozprzestrzeniania się koronawirusa obecnego już niestety na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Niestety osoby chorujące na COVID-19 są obecne również w naszym kraju, choć stosunkowo długo nasz kraj był od tego zjawiska wolny.

 

Kilka dni temu, polskie media obiegła informacja o pierwszym zakażonym, którego chorobę zidentyfikowano w zielonogórskim szpitalu. Chodzi tu o mężczyznę, który przybył autobusem rejsowym z północnej części Niemiec, ale po drodze miał się przesiadać. Jego stan jest dobry i na szczęście nie przechodzi on choroby COVID-19 w sposób poważny, jednak wielu niepokoić mogą doniesienia mówiące o kolejnych osobach zarażonych koronawirusem w Polsce.

 

Kolejnymi zakażonymi ma być jedna z pasażerek autobusu, który przemieszczał się wraz z mężczyzną, który został uznany za pierwszego zarażonego, który znalazł się na terenie naszego państwa. Kobieta przebywać ma w Ostródzie.

 

Kolejne dwie osoby mają znajdować się w województwie zachodniopomorskim, a dokładniej w Szczecinie. Ludzie ci mieli powrócić do Polski z Włoch, czyli kraju europejskiego, w którym koronawirus sprawia najwięcej kłopotów do tej pory.

 

Czwarty zakażony w Polsce ma być obecny w stolicy Dolnego Śląska- Wrocławiu.

 

Nie można oczywiście popadać w panikę i przed tym wielu ekspertów przestrzega. Należy jednak zachować standardy higieny oraz bezpieczeństwa przy kontakcie z osobami mogącymi być potencjalnymi zakażonymi wirusem z Wuhan.

 

 

Źródło: rmf24.pl