PILNE! Nowe obostrzenia, zakaz wychodzenia z domów

Nieoficjalne doniesienia medialne sprawdziły się. Na ciągle trwającej konferencji rządowej, premier Mateusz Morawiecki ogłosił zmiany w walce z koronowirusem.

 

 

Podobnie jak we Francji, Niemczech czy innych państwach toczących już dramatyczną walkę z COVID-19, także w Polsce zostaje zaostrzona kwarantanna. Z słów ministra zdrowia oraz premiera można wnioskować, że sytuacja jest gorsza niż przewidywano i potrzebne są nowe środki. Od tej pory wprowadzane są zmiany takie jak:

  • „ograniczenia w przemieszczaniu się, które będą dotyczyć każdego z nas […] Wszystkie sprawy, poza wyjściem do apteki, sklepu odłóżmy na później”
  • „ograniczenia w komunikacji publicznej oraz sposobie zajmowania w niej miejsc. Pozostawmy ten środek transportu tylko dla tych, którzy muszą się w ten sposób przemieszać”
  • Zakazane zostają zgromadzenia publiczne powyżej 2 osób (zakaz ten z oczywistych względów nie odnosi się do osób mieszkających razem czy rodzin)

 

Od tego momentu musimy być naprawdę odpowiedzialni, wszyscy. Widzimy co dzieje się za granicą, nie dopuśćmy do tego samego w Polsce. Ofiarą koronawirusa może być każdy, także my sami bądź nasi bliscy. Słuchajmy zaleceń rządu. „Proszę, zostańmy w domu” po raz kolejny apeluje minister Szumowski.

 

 

Więcej informacji w najbliższym czasie.

 

 

Źródło:

https://www.dziennikwschodni.pl/kraj-swiat/koronawirus-w-polsce-jakie-beda-nowe-decyzje-konferencja-prasowa-premiera-morawieckiego,n,1000263141.html