PILNE! Rozprzestrzenił się nowy WIRUS! Zabija kolejne osoby

Rośnie liczba osób zakażonych nowym wirusem. Nikt się tego nie spodziewał, ale potwierdziły się najgorsze obawy – wirus potrafi się przenosić.

W Chinach trwa epidemia nowego wirusa. Potwierdziły się najgorsze obawy naukowców. Władze już poinformowały, że nowy typ koronawirusa okazał się bardziej niebezpieczny niż się spodziewano – pomimo odzwierzęcego pochodzenia, potrafi przenosić się bezpośrednio z człowieka na człowieka.

 

Wiadomo, że na nowy typ koronowirusa zmarły już 4 osoby, a kolejnych 300 jest zarażonych. Wirus wykryto pierwszy raz w chińskim mieście Wuhan, gdzie doszło do zarażenia. Podejrzewa się, że ma to związek z targiem owoców morza i żywych zwierząt.

 

 

CZYTAJ TAKŻE: Wielka wpadka Viki Gabor! Usłyszały ją miliony (WIDEO)

 

Z początku uspokajano i podawano optymistyczne podejrzenia, że wirus nie będzie aż tak groźny. Obecnie jednak dla bezpieczeństwa agencje turystyczne zakazały wyprowadzania grup do miasta Wuhan. Ponadto odwołano wszystkie większe uroczystości. Zwiększono również liczbę punktów kontrolnych w miejscach publicznych, gdzie funkcjonariusze policji skontrolują, czy wjeżdżające i wyjeżdżające pojazdy przewożą zwierzęta.

 

 

Źródło: zmianynaziemi.pl / foto Pixabay.com