PILNE. Syn Prezesa NIK, Mariana Banasia zatrzymany przez CBA?!

Jak poinformował portal Onet syn Mariana Banasia Jakub B. został zatrzymany przez CBA. Informację tę jednak zdementowało TVP Info.

 

Dziś Prokuratura Regionalna poinformowała, że przeszukane zostały krakowskie i warszawskie mieszkania Mariana Banasia. Niedługo później portal Onet podał informację, że zatrzymany został Jakub B., syn byłego prezesa NIK. Portal tvp.info napisał jednak, że „To nieprawda. Funkcjonariusze CBA nie zatrzymali Jakuba Banasia, syna prezesa NIK”.

 

Cała afera związana z Marianem Banasiem rozpoczęła się od wątpliwości w sprawie jego oświadczeń majątkowych oraz od informacji, które ukazywały, że w jednej z krakowskich kamienic należących do byłego prezesa Najwyższej Izby Kontroli prowadzony jest tzw. hotel na godzinę. Centralne Biuro Antykorupcyjne zaczęło podejrzewać Mariana Banasia o nieudokumentowane źródła dochodu, fałszywe zeznania majątkowe oraz ukrywanie faktycznego stanu majątkowego.

 

Poza dzisiejszymi przeszukaniami mieszkań Mariana Banasia służby weszły również do mieszkania jego córki oraz zatrzymała byłego funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego Tomasza K.

 

Źródła: Onet, Wirtualna Polska, gazeta.pl