PO w desperacji! Chce się dogadywać nawet z Konfederacją

Do wyborów pozostały 3 dni. Partie poważnie rozważają swoje opcje. Szczególnie Platforma Obywatelska, która w razie porażki planuje dogadać się z Konfederacją. 

Gdyby Prawo i Sprawiedliwość zdobyło większość Parlamentarną, Platforma Obywatelska rozważa stworzenie rządu z Konfederacją. W programie „Wydarzenia i Opinie” na antenie Polsat News poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann stwierdził, że dla „ratowania Polski przed PiS-em” warto pomyśleć o koalicji z Konfederacją jako o poważnej opcji.

 

CZYTAJ TAKŻE: Roksana Węgiel znów prowokuje. Sami zobaczcie!

 

„(…) musimy zobaczyć, jaki jest na końcu efekt wejścia poszczególnych partii do parlamentu. Jeżeli wejdziemy i będzie pięć partii, to będzie inny układ… – mówi Neumann.- Można sobie wyobrazić zbudowanie takiego „ratunku narodowego”, który by przeprowadził Polską przez najbliższe miesiące, odbudował demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję, łamią praworządność, zostaną odsunięci”.

 

W skład Konfederacji wchodzi obecnie partia Janusza Korwin-Mikkego, Ruch Narodowy oraz Grzegorz Braun. Wyniki sondaży wskazują, że Konfederacja może się znaleźć na granicy lub poniżej progu wyborczego.

 

Źródło: wprost.pl / foto Facebook.com