Polak więziony w Indonezji! Co dalej z jego losem?

Polak został skazany na więzienie. O jego sprawie informują media na całym świecie jednak wciąż nie wiadomo co będzie dalej. O sprawie wypowiedział się właśnie Parlament Europejski. 

Polak – Jakub Skrzypski rok temu został skazany na karę więzienia w Indonezji. Powodem miało być posiadanie amunicji oraz rzekomą działalność separatystyczną. Od tego czasu o Polaku rozpisują się media na całym świecie, lecz wciąż nie wiadomo co dalej z jego losem.

 

Teraz jednak nad jego losem pochylił się Parlament Europejski. Europosłanka Anna Fotyka z ramienia partii rządzącej wprowadziła poprawkę i zaapelowała do uwolnienia Polaka.

 

Skrzypski został oskarżony o zdradę stanu, co wydaje mi się dość dziwne w przypadku cudzoziemca. (…) Polak został aresztowany, osadzony w więzieniu i skazany przez indonezyjski sąd na 5 lat pozbawienia wolności. Poprosiłam wszystkich posłów o poparcie poprawki i na szczęście tak się stał.

-stwierdziła europosłanka.

 

Na razie ambasada RP w Dżakarcie próbuje przenieść Polaka do zakładu karnego na Jawie, dzięki czemu będzie mógł częściej spotykać się ze swoim adwokatem.

 

Źródło: polsatnews.pl

Foto: Pixabay.com