Policja odzyskuje dziesiątki tysięcy… [ZDJĘCIA]

Mimo kwarantanny i przebywania większości obywateli w domach na całym świecie, przestępcy wciąż szukają swoich okazji. Jak wiemy ze znanego przysłowia okazja czyni złodzieja. Aktualnie na rynku pojawiło się zaskakująco ogromne zapotrzebowanie na towary takie jak papier toaletowy czy środki czystości. Jeśli myślicie, że toaletowy szał dotknął tylko Polaków to jesteście w błędzie. 

 

 

W Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w hrabstwie Guilford, w stanie Karolina Północna, policja przeprowadziła zaskakującą akcję. W ubiegłą środę, uwagę amerykańskich policjantów wzbudziła ciężarówka z długą naczepą. Nie podano w raporcie co było w niej szczególnego, lecz policjanci postanowili jechać za nią, aż do punktu rozładunkowego. Gdy sprawdzili jej status w internetowej bazie danych, okazało się że pojazd ten został niedawno skradziony.

 

 

Gdy sprawdzono jego zawartość, okazało się że w środku znalazł się niezwykle cenny obecnie w USA produkt – papier toaletowy. Było go jak podaje policja niemalże 18 000 funtów (przyjęta w Stanach jednostka masy) co równa się około 8100 kg. Jak się więc okazuje, przejęty towar był bardzo wartościowy, gdyż cena za rolkę papieru dochodzi tam do nawet 10$ w niektórych ze sklepów.

 

 

 

 

Z informacji podanych przez szeryfa, śledztwo jest nadal w toku, a do tej pory żadna osoba nie została aresztowana w związku z tą sprawą.

Miejmy nadzieję, że sprawcy zostaną złapani.

 

 

Źródła:

https://www.npr.org/sections/coronavirus-live-updates/2020/03/20/819406422/n-c-sheriffs-find-18-000-pounds-of-toilet-paper-and-other-products-in-stolen-tru

twitter/@gsoffice