Policja w klubie Milika i Zielińskiego! Napoli z problemami!

Jak poinformowała „La Gazetta dello Sport” na jednym z treningów Napoli pojawili się policjanci, którzy mieli sprawdzać czy sztab szkoleniowy oraz piłkarze stosują się do przepisów sanitarnych. Wizyta funkcjonariuszy spowodowana była najprawdopodobniej donosem.

 

Włochy nadal nie przestały zmagać się z koronawirusem, lecz sytuacja tam znacznie się uspokoiła i z każdym tygodniem na Półwyspie Apenińskim notowane jest coraz mniej zakażeń. Z tego też powodu planowane jest odmrożenie ligi włoskiej. Piłkarze Serie A wrócili do grupowych treningów 18 maja natomiast wznowienie rozgrywek ligowych planowane jest na 13 czerwca. Nie jest to jednak wciąż pewne, gdyż władze ligi czekają na potwierdzenie ze strony rządu. Gdyby je uzyskali i grane byłyby po dwie kolejki w tygodniu to sezon we Włoszech zakończyłby się najpóźniej 2 sierpnia.

 

Jak już zostało wspomniane treningi grupowe we Włoszech wznowione zostały dopiero 18 maja. Wciąż mają się one odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. By sprawdzić, czy bezpieczeństwo nie jest łamane w Napoli na jednym z treningów drużyny prowadzonej przez Gennaro Gatusso pojawili się funkcjonariusze.

 

Trener drużyny z południa Włoch dziwił się tej wizycie, gdyż mówił: „Napoli jest klubem zarządzanym w sposób wręcz modelowy. Nie mamy nic do ukrycia”. Obiecał on funkcjonariuszom, że prześle im wszystkie nagrania z treningów, aby udowodnić, że nie były w Napoli łamane przepisy. Jak przypuszczają włoskie media policyjna wizyta w klubie spowodowana była najprawdopodobniej donosem, który sugerował, że centrum szkoleniowe Azzurrich działa nieprawidłowo.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: Twitter/ Faisal HQ