Policjanci zrobili sobie grilla! Rażące naruszenie przepisów

Polscy policjanci mają obecnie bardzo dużo pracy w związku z pandemią koronawirusa. To oni wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej są odpowiedzialni za kontrolowanie przestrzegania kwarantanny przez obywateli. Jednak czy sami przestrzegają przepisów?

 

 

Najnowsze doniesienia z Polski pokazują, że nie do końca. Już wczoraj pisaliśmy na naszym portalu o hucznej, 100 osobowej imprezie policji w Komendzie Wojewódzkiej we Wrocławiu. O tym TUTAJ.

Niestety, nie był to odosobniony przypadek. Dziś docierają do nas wiadomości o grupce 8 funkcjonariuszy z Poznania, którzy w trakcie swojej służby postanowili zorganizować sobie grilla nad poznańskim jeziorem Maltańskim. Gdybyśmy nie mieli sytuacji związanej z pandemią, to zapewne nad terenami Malty, nazywanymi „zielonymi płucami Poznania” przebywałoby bardzo wielu ludzi. Jednak odpowiedzialność za siebie i innych, oraz chęć przestrzegania prawa, spowodowała że tereny te niemal świeciły pustkami.

 

 

Ośmiu funkcjonariuszy drogówki postanowiło jednak zignorować zasady i podjechali pod jezioro swoimi motocyklami, a następnie rozpalili grilla. Świadkowie twierdzą, że nie stać ich było nawet na uprzątnięcie bałaganu po sobie.

 

 

Tę wersję wydarzeń potwierdził rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak:

 

„Policjanci opuścili swoje rejony służbowe, zjechali z różnych stron Poznania nad Maltę i rozpalili grilla w miejskim zieleńcu”

 

 

Funkcjonariusze zostali ukarani mandatami po 500 złotych każdy, a także wszczęto wobec nich postępowania dyscyplinarne.

 

Miejmy nadzieję, że to ostatnia sytuacja tego typu, a więcej będziemy mogli pisać o pozytywnych akcjach polskiej policji. Takich jak np TA z Nowego Dworu Gdańskiego kiedy to policjanci zatańczyli przed domami aby uszczęśliwić dzieciaki.

 

 

Źródła:

https://tvn24.pl/poznan/koronawirus-w-polsce-poznan-policjanci-grillowali-nad-jeziorem-dostali-mandaty-maja-postepowania-dyscyplinarne-4546676