Policyjna obława w zachodniej części Polski! Dwóch funkcjonariuszy zostało rannych

Niejednokrotnie osoby pracujące w służbach narażone są na niebezpieczne zachowania ze strony podejrzanych osób lub nawet tych, którym chcą udzielić pomocy. Tym razem dramatyczne sceny rozegrały się w zachodniej części Polski, a dokładniej na terenie województwa lubuskiego. Niestety dwóch funkcjonariuszy odniosło obrażenia podczas prowadzonych działań. Podjęto decyzję o rozpoczęciu policyjnej obławy. Nie jest też do końca pewne, do jakich działań są gotowi posunąć się podejrzani. O zdarzeniu tym poinformował portal rmf24.pl

 

Dramatyczne sceny przypominające te z filmów akcji rozegrały się w okolicach lubuskiej wsi Nowy Klępsk, zlokalizowanej w stosunkowo niedalekiej odległości od Sulechowa. To tam dwóch policjantów zostało zaatakowanych. Musieli oni niestety w wyniku odniesionych obrażeń trafić do szpitala.

 

Funkcjonariusze chcieli wylegitymować dwóch mężczyzn przebywających w aucie, które miało być zaparkowane przy jednej z tamtejszych leśnych dróg. Dwóch policjantów opuściło radiowóz i zbliżyli się do stojącego tam pojazdu w celu podjęcia czynności. Osoby w nim siedzące nie pozwoliły się jednak wylegitymować. Siedzący za kierownicą mężczyzna wrzucił wsteczny bieg, a następnie ruszył samochodem z impetem w kierunku funkcjonariusza, którego potrącił. Drugi z pełniących tam służbę policjantów ruszył za autem, chcąc go zatrzymać, jednak i dla niego kierowca nie miał litości, gdyż także jego potrącił, a następnie przejechał kierowanym pojazdem.

 

Poturbowani policjanci trafili do zielonogórskiego szpitala. Jeden z nich doznać miał złamania ręki. Drugi niestety odniósł poważniejsze obrażenia, jednak ma być według informacji przekazanych przez rmf24.pl przytomny.

 

Uruchomione zostały procedury policyjne realizowane w ramach obławy prowadzonej na sprawców. Przedstawiciele miejscowej komendy nie ujawnili jednak według medialnych doniesień jakim autem poruszają się podejrzani mężczyźni.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Fot.: Flickr